liposukcja

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z tak zwanymi chorobami cywilizacyjnymi. Jedną z najczęstszych z nich jest otyłość. Miliony ludzi na całym świecie próbuje zrzucić zbędne kilogramy i zredukować ilość tłuszczu w organizmie.

Stosują w tym celu właściwie wszystkie dostępne metody – diety, pomoc profesjonalistów, intensywne ćwiczenia, dedykowane aplikacje, wizyty w saunie. Część osób walczących z otyłością sięga również po zabiegi chirurgiczne – na przykład liposukcję.

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja to po prostu zabieg usuwania zbyt dużych ilości tłuszczu z określonego miejsca ciała. Zazwyczaj pacjenci decydują się na tego typu zabieg w wypadku zbyt dużej otyłości brzusznej.

Należy pamiętać, że jest to metoda bardzo skuteczna, ale jednocześnie nie można jej traktować jako zastępstwa tudzież zamiennika dla prowadzenie zdrowego trybu życia czy właściwego odżywiania.

Nawet wręcz przeciwnie. Po zabiegu liposukcji pacjent musi i tak włożyć dużo wysiłku w to, aby przywrócić swoje ciało do odpowiedniego stanu. Należy pamiętać, że usuwany jest tłuszcz, ale rozciągnięta przez niego skóra pozostaje. Aby nadać jej odpowiednią jędrność, musimy nastawiać się na całe tygodnie ćwiczeń.

Zabieg liposukcji jest wyjątkowo skuteczny. W jego trakcie tłuszcz zostanie rozbity, a następnie usunięty. Trzeba pamiętać, że w miejscu, w którym przeprowadzono procedurę, nie zacznie tworzyć się nowa otoczka tłuszczowa.

Taka sytuacja ma równie dużo wad co zalet. W jej wyniku może dojść do bardzo nierównomiernego tycia. Jeśli osoba, która poddała się zabiegowi, zacznie przybierać na wadze, otoczka tłuszczowa będzie powstawać nierównomiernie.

Wszyscy, którzy szukają profesjonalnie przeprowadzonej liposukcji, powinni udać się pod adres: wrosinski.pl.

Liposukcja laserowa

Ta procedura coraz częściej wypiera liposukcję klasyczną. Laserowa liposukcja brzucha została odkryta jeszcze w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, ale tak naprawdę na popularności zaczyna zdobywać dopiero teraz.

Oczywiście podstawą działania jest w tym wypadku laser.

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent zostaje poddany znieczuleniu. Należy nastawiać się na mniej więcej trzy, cztery godziny trwania operacji.

Następnie chirurg dokona nacięcia w takim miejscu, aby nie pozostawiać wyraźnie widocznych blizn. Dalszy ciąg operacji to już stricte działanie za pomocą lasera. Zadaniem promieniowania jest w tym wypadku rozbicie glicerydów. Pod wpływem ciepła zamieniają się one w ciecz. W wypadku powstawania dużych ilości tego płynu konieczne jest jego odessanie. W większości wypadków jednak ta emulsja jest wchłaniana przez organizm i na przestrzeni kolejnych dni wydalana.

Jakie są przeciwwskazania do liposukcji?

W kilku wypadkach pacjenci kategorycznie nie powinni poddawać się zabiegowi liposukcji. Unikać go muszą między innymi kobiety planujące w najbliższym czasie zajść w ciążę.

Na odsysanie tłuszczu nie mogą się również decydować pacjenci, którzy cierpią na cukrzycę, zapalenie żył albo nieprawidłową krzepliwość krwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here