Miłość i jej etapy

Miłość jest najpiękniejszym uczuciem, z jakim można mieć w życiu styczność. Miłość rodziców do dziecka, miłość przyjaciół i ta najważniejsza, miłość pomiędzy dwojgiem ludzi, jest wspaniałym uczuciem, bogatym w emocje. Miłość może spotkać każdego, niezależnie od jego wieku i etapu życia, na którym jest. Miłość jednak ma kilka standardowych etapów, przez które niestety nie każda para przechodzi razem.
Zauroczenie
Pierwszym etapem rodzącego się uczucia jest zauroczenie. To wspaniały okres w każdym związku. Wiąże się on z motylkami w brzuszku, radosnym podnieceniem, nieustannym oczekiwaniem na ukochaną osobę, nieustanne myślenie o drugiej osobie itp. Osobę, która jest na etapie zauroczenia, bardzo łatwo można poznać. Ciągle buja ona w obłokach, jest zamyślona, a z jej ust nie schodzi uśmiech szczęścia. Taka osoba jest bardzo radosna i do wszystkich życzliwie nastawiona. Ile trwa zauroczenie, zależy od pary. Bo zauroczenie może prysnąć w jednej chwili, gdy druga osoba zrobi coś, co nam się nie spodoba, albo też zauroczenie może się przemienić w gorące, stałe uczucie na zawsze. Zwykle okres zauroczenia trwa około 1 roku, ale w różnych przypadkach różnie bywa.
Poważny związek
Każda para, która przejdzie okres zauroczenia, może stworzyć prawdziwy związek, oparty na zaufaniu, uczuciu i szczęściu. Każdy sobie takiego związku życzy. Jeśli do związku wkrada się codzienność, codzienne wspólne obowiązki, mieszkanie razem, spędzanie ze sobą każdej wolnej chwili, a para nadal robi do siebie tak zwane maślane oczy, to ma ona naprawdę szczęście i ze wszystkich sił powinna starać się taki związek pielęgnować. Czasami miłość jest na całe życie, czasem zaś trwa zaledwie chwile i po czasie okazuje się, że nie była prawdziwym uczuciem, tylko zwykłym zauroczeniem, które nie przerodziło się w związek. Dlatego warto być otwartym na nowe znajomości, szukać swojej drugiej połówki, bo w każdym wieku można ją spotkać i się zakochać z wzajemnością. A miłość potrafi dać prawdziwe szczęście, każdy powinien jej doświadczyć.

innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here