Kurtka typu parka - idealne nakrycie na zimę

Okres niskich temperatur sprzyja przeziębieniom i infekcjom. Każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, dlatego – przed nastaniem zimy podejmujemy się odpowiednich przygotowań. Do takich należy oczywiście zakup odpowiedniego ubrania, w którym będziemy mogli przebywać na zewnątrz w okresie zimnych miesięcy. Kurtki, płaszcze, futra i inne formy nakrycia wierzchniego służą nam jako pomoc i zabezpieczenie przed mrozem. Specjaliści od klimatu zauważają przy tym, że w ciągu ostatnich dekad dochodzi do przesunięcia się okresu zimowego, które zaczyna się i kończy później niż w poprzednich dekadach. Z tych powodów – zima potrafi być początkowo bardzo ciepła, a właściwe mrozy nadchodzą dopiero na przełomie wiosny. W rezultacie – na zakup odzienia zimowego nie jest za późno ani w marcu, ani w kwietniu.

Kurtka parka – dla kogo?

Kurtka to jedna z najpopularniejszych form odzienia wierzchniego przeznaczona do stosowania w okresie niskich temperatury. Pod tym szerokim pojęciem kryją się najróżniejsze odmiany i typy kurtek, o odmiennych fasonach, długości, kroju i zastosowanych dodatkach.

Do niedawna jeszcze kurtki postrzegaliśmy jako mniej formalny typ odzienia, zwłaszcza w porównaniu do płaszczy. Przekonanie to wiązało się przede wszystkim z faktem, że kurtki występują w większej ilości odcieni oraz bardziej śmiałych barwach, niż ich inne odpowiedniki. Tymczasem – w dobie wielkich korporacji odzieżowych, jesteśmy w stanie znaleźć kurtkę pasującą na wszystkie okazje – zarówno towarzyskie, jak i bardziej formalne – biznesowe lub zawodowe.

Wśród kurtek, szczególną popularnością cieszy się od pewnego czasu tak zwana kurtka parka. Wiele osób uważa ją za uniwersalny rodzaj kurtki, pasujący do wielu okazji, różnych stylizacji i typów urody. Z tych powodów – coraz więcej kobiet (choć nie tylko) decyduje się na zakup właśnie kurtki parki. Podpowiadamy – na co zwrócić uwagę oraz w czym tkwi wyjątkowość tych kurtek.

Zimowa kurtka parka – dla niej i dla niego

W czym zatem tkwi wyjątkowość kurtek parek? Wskazać można na kilka cech czyniących je szczególnym typem odzieży wierzchniej.

Przede wszystkim należy podkreślić, że kurtki parki charakteryzują się odpowiednim krojem. Zazwyczaj, są one nieco krótsze z przodu niż z tyłu, co wyraźnie zauważymy, patrząc na nie z boku. Ponadto, w kurtkach tych stosuje się zwykle kaptury, obszyte dookoła miękkim, sztucznym futerkiem. Kolejną cechą są pojemne, duże kieszenie, ułatwiające przenoszenie różnych przedmiotów na co dzień.

Większość kurtek parek przeznaczonych dla kobiet jest dodatkowo wyposażona w troczek, wmontowany na wysokości pasa. Pozwala on na podkreślenie kształtu kobiecej sylwetki. Warto w tym miejscu podkreślić, że kurtki parki są dość luźne – nie przylegają bezpośrednio do sylwetki, lecz zapewniają dużą swobodę ruchów. Co równie ważne – pod kurtkę parkę możemy ubrać gruby sweter lub pulower, bez obaw, że kurtka pęknie w szwach.

Najpopularniejsze są oczywiście kurtki wykonane w odcieniach zieleni – szczególnie w wojskowym odcieniu khaki. Znajdziemy jednak również kurtki o innych kolorach – granatowym, czarnym, a także bardziej śmiałe – różowe lub pomarańczowe.

Kurtki zimowe parki świetnie sprawdzają się także podczas zakupów, załatwiania spraw „na mieście” oraz odwiedzin u znajomych. Dzięki dużej ilości kieszeni, mamy możliwość rozplanowania ułożenia wszystkich potrzebnych przedmiotów – portfela, kluczy do domu i samochodu, dokumentów oraz innych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here