koszulki na rower

Naprawdę warto jest podjąć decyzję o zakupie specjalistycznej odzieży, która przeznaczona jest do uprawiania danej dziedziny sportu. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ jeżeli mamy taką właśnie odzież, to jesteśmy profesjonalnie zabezpieczeni, a przecież nie jest tajemnicą fakt, że jeżeli uprawiamy jakikolwiek sport, to naprawdę bardzo łatwo może nam się przydarzyć nieprzyjemna kontuzja, jak również mogą nam dokuczać jakieś bóle, jak również możne nas dopaść choroba. Jeżeli jeździmy na rowerze, to naprawdę bardzo ważne są specjalistyczne koszulki na rower, które mogą być używane, zarówno przez profesjonalnych kolarzy, jak również amatorzy, którzy, na przykład lubią jazdę rowerem. Bez wątpienia, podjęcie decyzji o zakupie profesjonalne koszulki na rower, będzie naprawdę bardzo, ale to bardzo dobrą decyzją, z której na pewno będziemy bardzo zadowoleni.

Koszulka na rower – na jaką się zdecydować?

Klasyczna koszulka rowerowa to kanon kolarskiej mody. Chociaż możemy obecnie wybierać spośród tysięcy wzorów, czy też materiałów, to pewne elementy klarowały się przez lata ewolucji wśród profesjonalistów i amatorów. Koszulki na rower, podobnie jak inne elementy garderoby rowerowej, łatwiej jest dobrać wraz z liczbą kilometrów które pokonaliśmy podczas  przejazdów zarówno tych bliższych jak i dalszych. Dobór odpowiedniej odzieży na rower jest kwestią bardzo indywidualną i zależy nie tylko osobistych upodobań co do kolorystyki czy kroju ale również od termiki każdego z nas. Wybierając koszulkę przeznaczoną do jazdy na rowerze, powinniśmy postawić na koszulki obcisłe, ponieważ nie tylko odprowadza wilgoć, ale i nie krępuje ruchów i nie nadyma się na wietrze. Koszulki przeznaczone dla rowerzystów często są bardzo kolorowe, co nie każdemu przypada do gustu. Warto się jednak przemóc, bo dzięki nim jesteśmy dobrze widoczni na drodze. Przydatna może też okazać się tylna kieszeń na drobiazgi i zamek błyskawiczny umieszczony przy stójce, który można rozpiąć, kiedy zrobi się za ciepło.

koszulka na rower nie powinna krępować ruchów

Rodzaje koszulek na rower

Wyróżniamy dwa rodzaje koszulek rowerowych: Koszulki bawełniane oraz koszulki ze sztucznych tkanin. Koszulki bawełniane  kuszą naturalnymi włóknami i dobrą wentylacją, ale nie nadają się do długich przejażdżek, podczas których intensywnie się pocimy. Dlaczego? Otóż bawełna, po tym jak już nasiąknie potem lub zostanie zmoczona przez deszcz, staje się nieprzyjemna, ciężka i zimna w dotyku. Koszulkę bawełnianą na rower można za to polecić do jazdy rekreacyjnej – na przykład kilka kilometrów do pracy albo po parku. Koszulki na rower ze sztucznych tkanin choć teoretycznie sztuczne włókna nie przepuszczają powietrza, to koszulki z nich wykonane mają zazwyczaj porowatą strukturę, elastyczne wstawki i tym podobne rozwiązania, które poprawiają wentylację i odprowadzanie wilgoci. Ogromnym plusem rowerowych koszulek ze sztucznych tkanin jest fakt, że dobrze przylegają do ciała, są lekkie i szybko schną – można przeprać je w strumieniu podczas wyprawy i po niedługim czasie będą suche.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here