Jaki kolor pasuje do szarego?

Dobór pasujących do siebie kolorów, to często poważne wyzwanie. Nie ważne czy chodzi o kwestie ubioru, czy też wystrój wnętrza. W każdym przypadku musi to być wybór przemyślany, ponieważ nikt nie chciałby chodzić ubrany w kolory, które kompletnie do siebie nie pasują, ponieważ mógłby zwracać na siebie zbyt dużą uwagę. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza również nie należy przesadzać, ponieważ często nasze samopoczucie może zależeć od kolorów, którymi się otaczamy.
W tym przypadku zajmiemy się kolorem szarym. Jest to bardzo uniwersalny kolor, ponieważ pasuje do wielu stylizacji, jednak najlepiej wygląda w połączeniu z jednym kolorem.
Jeśli chodzi o wystrój wnętrza szary odcień ścian mógłby się wydawać nijaki, jednak to zależy od odcienia. Kolor szary świetnie komponuje się z dodatkami w kolorze żółtym. Może to być żółta pościel w sypialni, której ściany pomalowane są odcieniem koloru szarego, bądź poduszki i lampa i rolety okienne występujące w kolorze żółtym. Jest to połączenie bardzo stylowe, modne a zarazem eleganckie. Chodzi tutaj o dobór elementów, które kontrastują z kolorem szarym, jednocześnie przyciągają uwagę i dodają stylu i szyku. Podobnie jest z ubiorem. W tym przypadku jeśli ktoś się zastanawia jaki kolor pasuje do szarego, to wystarczy, ze dobierze jeden kontrastujący kolor, który będzie częścią ubioru, bądź tylko dodatkiem do niego. Przykładem może być szara spódnica, do której będzie pasowało większość kolorów bluzek. Kolor buraczkowy, fioletowy, bądź czerwony będzie pasował idealnie. Nie tylko kolory kontrastujące pasują do różnych odcieni szarego. Stylowa będzie także bluzka w kolorze pudrowego różu, bądź ponadczasowa i uniwersalna biel, czy czerń.
Mowa tu wyłącznie o kolorach, ponieważ należy również zwrócić uwagę na materiał, czy krój wykonania stroju i odpowiednio go dobrać.
Wracając do wystroju mieszkania, to prawie każdy kolor, który będzie się wyróżniał i kontrastował z szarością ścian, czy mebli będzie idealnym połączeniem. Może to być na przykład niebieskie łóżko, wspomniane żółte, czy fioletowe elementy. Jednak należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością łączonych kolorów.

www.workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here