Szczotki do włosów dla mężczyzn

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiednich akcesoriów do włosów dla mężczyzn nie jest duży, a do tego właściwie niepotrzebny. Tymczasem dobór grzebienia lub szczotki nie tylko ułatwi codzienną stylizację męskiej fryzury, ale też pozwoli prawidłowo zadbać o kondycję włosów, m.in. zmniejszając ryzyko ich łamania i wypadania.

Ze względu na ich budowę – złożoną z części zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej – warto jest stosować odpowiednio zbilansowane preparaty, a także akcesoria i narzędzia, które dbają o łuskę, pobudzają włosy do wzrostu i masują skalp.

Prosty grzebień – trudny wybór

Najpopularniejsze i szeroko dostępne są grzebienie z tworzyw sztucznych. Plastikowe akcesoria tego typu są dzięki temu stosunkowo niedrogie, a przy tym bardzo trwałe – przy odpowiednim użytkowaniu grzebień posłuży Ci nawet przez parę najbliższych lat! Do tego surowiec, z jakiego jest wyprodukowany, zachowuje obojętność chemiczną. Innymi słowy – możesz bez obaw użytkować go z wszystkimi kosmetykami do włosów – nie będzie on powodował odbarwień, sam również nie ulegnie uszkodzeniu. Jeśli pod wpływem rozczesywania plastikowym grzebieniem zauważasz, że Twoje włosy się elektryzują, możesz spróbować akcesoriów wykonanych z drewna. W tym jednak przypadku pamiętaj, by po ułożeniu wilgotnych włosów dobrze wysuszyć drewniany grzebień – zawilgocony może stać się siedliskiem grzybów i bakterii.

Dużo ważniejszym niż materiał, z jakiego wyprodukowany jest grzebień będzie… jego kształt. Na rynku dostępnych jest tak wiele wariantów, że zakup tego optymalnego może wydawać się nieco trudny. Wystarczy jednak, że zastosujesz się do kilku naszych wskazówek:

  • przy gęstych, długich czy też kręconych włosach wybieraj grzebienie o szerszym rozstawie ząbków – dzięki temu podczas rozczesywania nie odczujesz nieprzyjemnego ciągnięcia i nie naruszysz struktury włosa,
  • jeśli nosisz krótszą fryzurę, którą codziennie stylizujesz, lepszym okaże się z pewnością grzebień o wąskim rozstawie ząbków – pozwoli on równomiernie rozczesać we włosach piankę czy inny preparat do pielęgnacji lub układania,
  • wybieraj grzebienie, których ząbki są lekko zaokrąglone, by uniknąć przypadkowego skaleczenia skóry głowy,
  • kształt grzebienia wybieraj zgodnie ze swoim gustem – jednak pamiętaj, że akcesoria z rączką są łatwiejsze w użytkowaniu w trakcie na przykład suszenia włosów, a modele proste mogą być naprawdę niewielkie i mieścić się w każdej kieszeni czy przegródce plecaka lub teczki,
  • grzebieni możesz używać także do pielęgnacji swojej brody.

Szczotka szczotce do włosów nierówna

Szczotki do włosów dla mężczyzn wyróżniają się jeszcze większa różnorodnością niż grzebienie. Obudowa szczotki może być wykona z drewna, plastiku lub innego tworzywa. W tym wypadku nie jest to jednak aż tak istotne, jak materiał, z którego wykonano włosie. Zgodnie z najprostszym podziałem może być ono zrobione z surowców naturalnych, takich jak włos dzika, z syntetycznego włosia imitującego naturalne lub też ząbki szczotki pozostają plastikowe. W niektórych modelach spotkać można również drewniane wykończenie.

Najlepszym wyborem, przy tym dość uniwersalnym będzie szczotka ze szczeciny dzika. Naturalne włosie doskonale wygładza pasma, nie ciągnie ich i nie plącze. Jest również bardzo trwałe i wpływa na krążenie krwi skóry głowy, ponieważ rozczesywanie działa jak mikromasaż.

Jeżeli z różnych względów nie chcesz korzystać ze szczotek naturalnych, możesz sięgnąć po plastikowe lub drewniane. Zwróć przy tym uwagę na to, czy ząbki zakończone są niewielkimi kuleczkami – taka szczotka nie będzie kaleczyć głowy i znacznie uprości rozczesywanie gęstej fryzury. W celu znalezienia idealnego modelu dla swoich włosów – odwiedź zaufany i profesjonalny sklep z kosmetykami dla facetów!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here