mechatonik

Zawód mechatronika jest to dosyć nowa profesja.  Istnieje bowiem od kilkudziesięciu lat. Nie ma przeszkód jednak, aby sprawić, że owoce jego prac są obecne praktycznie wszędzie. Mechatronik będzie zajmował się działaniem łączącym ze sobą inżynierie mechaniczną w komputerach, telefonach, drukarkach i nowoczesnych samochodach. W takich miejscach z pewnością znajdziemy efekt pracy fachowców z dziedziny mechatroniki. Jeżeli jesteś pasjonatem informatyki i jesteś dobry z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, być może jest to profesja stworzona właśnie dla Ciebie! Przekonaj się, być może jest to klucz do Twojej kariery? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/mechatronik-jak-zostac/

Kim jest mechatronik?

Mechatronika jest to dziedzina inżynierii, łącząca ze sobą inżynierie mechaniczną, elektryczną, komputerową, automatykę i robotykę. Polega ona na projektowaniu i produkowaniu nowoczesnych urządzeń i technologii. Z kolei mechatronik je to specjalista, który się tym wszystkim zajmuje. Nowoczesny sprzęt w związku ze swoją wielofunkcjonowością posiada coraz częściej bardziej skomplikowaną budowę. Mechatronik zajmuje się opracowywaniem i tworzeniem sprzętu. Dobiera on odpowiednie podzespoły, ustala parametry i procesy produkcyjne. Dodatkowo zajmuje się on instalacją oprogramowań sterujących oraz całego urządzenia. Na tym jednak nie koniec, mechatronik potrafi również je naprawiać i regulować.

Jak zostać mechatronikiem? 

Na początku należy zacząć od wyboru technikum na kierunku mechatronika.W ciągu 5 lat edukacji będziesz mieć okazję poznać szereg zagadnień związanych z tym zawodem. Dzięki szkole średniej otrzymasz zaawansowaną wiedzę z zakresu mechatroniki. Nauczysz się umiejętności takich jak montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, ich programowaniem i obsługą. Nauczysz się projektować i wykonywać instalacje pneumatyczne i hydrauliczna. Dodatkowo będziesz potrafił obsługiwać , diagnozował i naprawą urządzeń mechatronicznych. 

W szkole średniej nie zabraknie pojęć związanych z diagnostyką czujników stosowanych w technice. Ucząc się w technikum będziemy mieli okazję na podjęcie praktyk, ponieważ w takiej szkole są one obowiązkowe. Nauka w technikum zakończona jest egzaminem zawodowym, który organizowany jest przez CKE. Co więcej uczniowie technikum mają możliwość podejścia do matury, a w dalszym ciągu na uczelnię wyższą. Po pozytywnie zdanym egzaminie zawodowym  otrzymujesz uprawnia do wykonywania zawodu mechatronika. Twój rozwój zawodowy jednak się na tym nie kończy masz możliwość pójścia na studia. 

Zobacz też: http://www.bibise.pl/jak-wyglada-praca-dietetyka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here