Jak urządzić taras

Dla wielu osób taras to jedno z tych miejsc w domu, które służy wielu celom. To tutaj można odpocząć z książką w ręku i filiżanką kawy, ale także spędzić wesoło czas w gronie całej rodziny. Tu często znajdują się najpiękniejsze kwiaty, a dzieci spędzają czas na zabawie. Jak zatem urządzić taras, aby był idealny dla każdego?

Zastanów się nad wielkością i stylem tarasu

Jedną z najbardziej istotnych kwestii będzie wielkość tarasu. To ona determinuje jak duże meble i w jakiej ilości możemy ustawić na tarasie. Ona także wpłynie na to, czy w miejscu tym znajdzie się jeszcze coś innego.

Kolejna istotna kwestia, należąca jednocześnie do ogólnych zasad urządzania tarasu (a także innego miejsca) to jego styl. Ze względu na to, iż taras łączy ogród oraz wnętrze domu, warto zastanowić się nad tym, jak wkomponować go w obie przestrzenie. Niezwykle ważne będzie w tym przypadku określenie, jaki styl posiada fasada domu oraz dach, jak również sam ogród. Dzięki temu można łatwiej dobrać odpowiednie meble, które będą dobrze pasować do całej przestrzeni.

Przykładowo, jeśli dom został urządzony w sposób nowoczesny i posiada stonowaną kolorystykę, lepiej będzie postawić na meble o nierzucającej się w oczy kolorystyce, na przykład na grafitowe, antracytowe lub białe. Z kolei w domach posiadających wiele elementów drewnianych (lub drewnopodobnych) można zdecydować się na meble z drewna.

Cały zestaw czy pojedyncze meble?

Kolejne pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć, to czy preferujemy zakup od razu całego zestawu, czy raczej decydujemy się na pojedyncze egzemplarze. W tym przypadku znacznie lepszym pomysłem może być wybór pełnego zestawu, który pozwoli nam na urządzenie tarasu w sposób bardzo spójny i jednorodny.

Meble na balkon zazwyczaj stanowią zestaw wypoczynkowy, w którym znajduje się sofa i fotele oraz stolik. Jest to jeden z najbardziej standardowych, a jednocześnie najchętniej wybieranych zestawów. Dzięki temu, iż pozwala na urządzenie miejsca przeznaczonego do wypoczynku, jest idealny praktycznie do wszystkich domów, w których marzymy o długich dniach i wieczorach spędzanych na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i znajomych.

Z kolei dla osób, które marzą o posiłkach na tarasie, lepszym rozwiązaniem może być stół z krzesłami, który umożliwi organizację obiadów czy kolacji. Również w tym przypadku warto postawić na cały zestaw, który zagwarantuje spójny i elegancki wygląd.

Ozdoby i funkcjonalne dodatki

Niejedna osoba chciałaby nie tylko urządzić, ale i ozdobić swój taras. Bez wątpienia w tym przypadku jednym z najlepszych pomysłów będzie wykorzystanie roślin ustawionych w większych donicach. Zachwycające drzewka sprawią, że balkon pięknie skomponuje się z ogrodem i będzie jeszcze przyjemniejszym miejscem.

Warto postawić także na dobre oświetlenie, które nie tylko ozdobi taras, ale również umożliwi przebywanie na nim wieczorami czy nawet nocami. Będzie stanowić też dodatkowe oświetlenie ogrodu, które może ułatwić poruszanie się po nim i być potencjalnym „odstraszaczem” włamywaczy.

Ostatnim funkcjonalnym akcesorium mogą być pokrowce na meble ogrodowe. Pozwolą na ochronę mebli wtedy, kiedy ich nie używamy i kiedy pogarsza się pogoda. Dzięki temu meble dłużej zostaną w idealnym stanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here