Czy domowe sposoby na walkę z bliznami są skuteczne?  

Blizna powstaje w wyniku procesu gojenia się rany i często jest powodem kompleksów, zwłaszcza, jeśli znajduje się w widocznym miejscu. Jej kolor i stan w dużej mierze zależą od odpowiedniej pielęgnacji, która może przyspieszyć proces gojenia, zniwelować obrzęk i opuchliznę oraz rozjaśnić i wyrównać kolor blizny. W tym celu wiele osób próbuje domowych metod, jednak rezultaty nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami.

Kiedy domowe sposoby na walkę z bliznami mogą pomóc?

Nie jest tak, że domowe metody nie działają wcale, ponieważ poprawiają kondycję i napięcie skóry, a także rozjaśniają bliznę, jednak muszą być zastosowane odpowiednio wcześnie, by otrzymać efekty. Domowe preparaty, takie jak olejek z drzewa herbacianego, sok ze świeżych liści mięty, a nawet miód, są bardziej skuteczne w zapobieganiu, niż leczeniu. Ich działanie opiera się na przyśpieszeniu gojenia i złagodzenia objawów temu towarzyszących, a także ochronie skóry przez powstaniem zmian. Jeśli więc blizna jest dojrzała, a jej kolor nadal jest czerwony lub purpurowy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na domowe metody jest już za późno i stosowanie ich nie usunie blizny.

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Zarówno w sytuacji, kiedy blizna jest świeża, jak i wtedy, kiedy minęło już dużo czasu od zagojenia się rany, doskonale sprawdzą się maści, żele i plastry na bazie silikonu. Stosowanie ich nie różni się niczym od metod domowych, ponadto jest łatwiejsze, ponieważ nie wymaga przygotowywania mikstury. Działanie tych preparatów jest bardzo skuteczne, dzięki odpowiednim składnikom, których zadaniem jest przyśpieszenie procesów gojenia i regeneracja skóry, a także odpowiednie nawilżenie. Żel przyniesie również ulgę, kiedy skóra jest bardzo napięta, swędzi lub piecze. Blizna stanie się jaśniejsza i spłycona, a jej koloryt wyrównany, dzięki czemu będzie mniej widoczna. Kuracja maścią, żelem lub plastrem silikonowym przyniesie właściwe rezultaty tylko, wtedy, kiedy będzie stosowana regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Szczegółowe informacje na wszystkoobliznach.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here