więzienie

Wielu dłużników, zastanawia się czy za posiadane przez nich długi czy niezapłacone zobowiązania mogą trafić nawet do więzienia? Pewnie, że takie sytuacje mogą mieć miejsce, jednak tylko w niektórych przypadkach i sytuacjach do jakich należy zaliczyć :

Wyłudzenie kredytu, a tym samym podanie zupełnie nieprawdziwych informacji oraz danych, jednocześnie jeżeli staną się one przedmiotem windykacji, a prawda na temat naszej sytuacji jest zupełnie inna od tej jaką deklarowaliśmy.
Celowe uchylenie się od spłaty jakichkolwiek zobowiązań, a więc sytuacja w której dłużnik ukrywa swój majątek, nie wykazuje tego co zająć może ewentualnie komornik. Zawsze w takim przypadku możemy trafić do więzienia
Uchybienie się od płacenia alimentów, a tym samym praca na czarno, to kolejny przykład tego, za co dłużnik może co oczywiste trafić do więzienia.

Jeżeli zatem nasze długi są efektem zupełnie innego zdarzenia, to nie powinniśmy się obawiać tego iż najzwyczajniej w świecie czeka nas odsiadka w więzieniu, wręcz przeciwnie czas najwyższy zastanowić się nad tym, jak je spłacać.

Posiadanie długów w naszym kraju, nie jest karalne

Należy wspomnieć o nader ważnej kwestii, a mianowicie posiadanie długów w naszym kraju nie jest karalne, tym samym wiele osób może spać więc spokojnie, zwłaszcza jeżeli nie zaliczamy się do grona dłużników o których mowa powyżej. Dlatego w przypadku posiadania długów, powinniśmy obawiać się raczej rosnących kosztów związanych z windykacją czy spotkaniem z komornikiem, do którego prędzej czy później na pewno dojdzie. Dodatkowo przeanalizować możliwość spłaty zobowiązania jakie posiadamy, a co najważniejsze znalezienie najbardziej słusznego rozwiązania w kontekście wyjścia na przysłowiową prostą.

za długi do więzienia

Wyłudzenie pieniędzy, zalicza się do jednego z przestępstw, za które możemy trafić do więzienia

W momencie gdy zdecydowaliśmy się na wyłudzenie nie tylko pieniędzy, ale towaru czy jakichkolwiek dóbr, zostało nam to także udowodnione, możemy być pewni iż raczej trafimy do więzienia.
Pewnie, że tutaj bardzo duże znaczenie ma kwestia wysokości posiadanego przez nas zadłużenia, niejednokrotnie oraz w wielu przypadkach i sytuacjach gdy jest ono dosyć wysokie, ewentualnie ukrywamy coś przed sądem lub komornikiem, zapewne trafimy do więzienia, zresztą powinniśmy się z tym liczyć. Oczywiste jest, iż podobnie wygląda kwestia oszustwa, wprowadzenia kogoś błąd a tym samym narażenia zarówno jego jak i nas na ewentualne straty, co w dalszym ciągu zdarza się bardzo często.

Jako dłużnik nie powinieneś obawiać się więzienia, lecz zadbać o spłatę posiadanych przez siebie zobowiązań

Każdy dłużnik, jaki znalazł się w trudnej co do tego idzie sytuacji finansowej, powinien w pierwszej kolejności zadbać o to, aby udało mu się w odpowiedni sposób spłacać posiadane przez niego zobowiązania. Jest to jeden z podstawowych etapów, jakich wdrożenie ma w tej sytuacji sens, jednocześnie pozwoli nam się pozbyć łatki dłużnika a nawet spać spokojnie bez obawy, iż mogą mieć miejsce jakiekolwiek nieprzyjemne w tym przypadku sytuacje oraz zdarzenia.

czy za długi można iść do więzienia

Pamiętajmy jednocześnie, aby nigdy nie podawać nieprawdziwych informacji, starać się znaleźć wspólne rozwiązanie danego problemu z komornikiem a nawet firmą windykacyjną, nie ukrywać posiadanego majątku czy wprowadzać błąd w sąd.
Niestety wielu dłużników jest sama sobie winna, iż znalazła się w takim położeniu, obawiają się z jednej strony sądu i więzienia, z drugiej niejednokrotnie brną w dalszym ciągu w nieodpowiednim do tego kierunku gdy idzie o ich dalsze życie. Warto zatem zadbać o stabilizację finansową, a co najważniejsze umiejętne wyjście z długów jakie najzwyczajniej w świecie stały się faktem, jednocześnie obarczają nas w danym co do tego momencie.

Warto spłacać swoje zobowiązania i długi

Pewnie, że dobrze spłacać swoje zobowiązania oraz długi, małymi kroczkami wychodzić przy tym na prostą, ewentualnie co za tym idzie określić jakiś plan konkretnego w tym działania. Nawet w przypadku sprawy sądowej, inaczej spogląda się na kogoś, kto jest gotowy zgodzić się na chociażby upadłość konsumencką, niż osobę jaka całkowicie bagatelizuje fakt potrzeby spłaty jakichkolwiek posiadanych przez nią długów.

Często właśnie taki plan naprawczy może być nie tylko dobrym rozwiązaniem, lecz okazją do tego by raz na zawsze pozbyć się długów a nawet uniknąć więzienia. Jednak jak wspomniano powyżej, muszą zachodzić pewne przesłanki, aby dłużnik musiał się liczyć z odsiadką, dlatego nie powinniśmy się jej w żaden sposób obawiać, i co najważniejsze czas najwyższy zadbać o naszą stabilizację finansową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here