czym nakładać podkład

Każda kobieta lubi czuć się dobrze ze swoim ciałem i wyglądem. Dlatego, że zadbane ciało, dobrze dobrane ubrania, buty i dodatki, są często kluczem do sukcesu. Dobrze wyglądająca kobieta zwraca na siebie uwagę obu płci. Jest postrzegana w swojej pracy jako profesjonalistka. Wszystko, co robi i mówi, jest bardziej doceniane. To wszystko sprawia, że kobieta czuje się dobrze i punkt po punkcie zdobywa swoje cele w życiu.

Ale nie tylko jakość ubioru, butów i dodatków sprawia, że kobieta poczuje się lepiej. Dopełnieniem pięknego wyglądu kobiety jest starannie wykonany makijaż. Nie przesadny makijaż, który tworzy z twarzy maskę, ale delikatny, podkreślający kobiecą urodę. Do wykonania pięknego makijażu nie potrzeba wielu kosmetyków. Najczęściej wystarczy dobrej jakości podkład, puder matujący, kredka do brwi oraz tusz wydłużający rzęsy.

Kobiety bardzo często rozpoczynając swoją przygodę z makijażem, zadają sobie pytanie, czym nakładać podkład. Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ nie każdy podkład nakłada się tak samo, jak również nie każda technika nakładania podkładu będzie podobała się każdej kobiecie.

podkład

Zatem czym nakładać podkład?

Aby lepiej zorientować się we własnych preferencjach, jak i dopasowaniu się do właściwości określonego podkładu, należy spróbować kilku technik i wybrać najlepszą dla siebie. Najlepiej rozpocząć eksperymenty z nakładaniem podkładu od swoich palców. Ciepło dłoni sprawi, że nawet kosmetyk o cięższej konsystencji stanie się nieco lżejszy i lepiej stopi się ze skórą.

Przy okazji nakładania kosmetyku dodatkowo można wykonać masaż twarzy. Delikatne ruchy palców na skórze pobudzą jej krążenie, co nada twarzy zdrowego i wypoczętego wyrazu. Przy okazji warto wspomnieć, że nakładanie podkładu palcami nie pogorszy budżetu. Nie trzeba wydawać pieniędzy na akcesoria do makijażu. Minusem takiej techniki jest na pewno to, że palce będą brudne oraz smugi, które mogą pojawić się jako wynik niestarannego nałożenia podkładu na skórę.

Jeśli jednak nakładanie podkładu palcami wydaje się niehigieniczne i nieprofesjonalne, czym jeszcze można nakładać podkład? Do wyboru są różne akcesoria kosmetyczne, które oferują zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. W ostatnich kilku latach producenci prześcigają się w wytwarzaniu specjalistycznych dodatków do kobiecych kosmetyczek. Podkład można nakładać pędzlem czy gąbeczką. Rynek obecnie oferuje ogromną ilość rodzajów pędzli do nakładania podkładu np. pędzle płaskie, języczkowe, flat topy.

Pędzle mogą być wykonane z włosia naturalnego lub syntetycznego. Natomiast gąbeczki mają przeróżne fantazyjne kształty od płaskich, malutkich gąbeczek mieszczących się między palcami do większych w kształcie jajek. Te ostatnie są najczęściej wybierane przez kobiety do nakładania podkładu. Biorąc pod uwagę to, jak szybko rozwija się rynek kosmetyczny, z pewnością niedługo czekają nas nowości do nakładania podkładu, które nie tylko będą cieszyły oko, ale również pomogą zwykłym kobietom nakładać na ich twarze podkłady jak profesjonalistki.

Plusem nakładania podkładu pędzlem lub gąbeczką jest na pewno lepsze pokrycie skóry, brak smug i czyste palce, których nie trzeba będzie oczyszczać bezpośrednio po nałożeniu podkładu. Minusem na pewno jest konieczność zakupu odpowiedniego pędzla lub gąbeczki.
Przy zakupie akcesoriów do makijażu nie tylko trzeba się kierować tym, czym nakładać podkład (pędzel lub gąbeczka), ale również cena, jakość, włosie, wygląd. Na rynku jest wiele modeli, przyciągających wzrok. Gdy nie wiemy, na który model się zdecydować, najlepiej poprosić o pomoc ekspedientkę, która z pewnością dobierze dobry pędzel lub gąbeczkę do podkładu.

makijaż

Warto jeszcze wspomnieć czym nie nakładać podkładu. Podkład nie może być nałożony pędzelkiem do cieni, gąbeczką do korektora lub innym pędzlem przeznaczonym np. do rozświetlacza czy bronzera. Gdy zanurzy się nieodpowiedni pędzel czy gąbeczkę w podkładzie, wtedy trzeba będzie liczyć się z tym, że taki pędzel czy gąbeczka będą do wyrzucenia. Nakładać podkład trzeba odpowiednimi dodatkami, które są do tego przeznaczone. Nie panuje tu dowolność.

Czym więc nakładać podkład? Odpowiedź zależy od preferencji określonej kobiety. Jeśli jedna z nich woli mieć naturalnie wyglądającą skórę, nie chce wydawać pieniędzy na akcesoria do makijażu i woli codziennie wykonywać delikatny masaż skóry, powinna używać do nakładania podkładu własnych dłoni. Jeśli jednak inna kobieta nie lubi się brudzić, a masaż twarzy jest dla niej zbędną czynnością, może nakładać podkład pędzlem lub gąbeczką odpowiednio dobraną do swoich oczekiwań. To, czym nakładać podkład, zależy od wyboru każdej kobiety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here