handlować w internecie

Internet jest niesamowicie wielkim, rozbudowanym miejscem, które oferuje nam miliony jak nie miliardy możliwości. Jedną z takich możliwości, a zarazem jedną z najbardziej rozwiniętych i najczęściej używanych funkcji internetu jest handel przez internet.
Miliony ludzi na całym świecie kupuje, sprzedaje i inwestuje za pośrednictwem internetu. Niektórzy wychodzą na tym bardzo dobrze, a niektórzy trochę gorzej. Czym można handlować w internecie? I czym, żeby to się opłaciło? W tym tekście postaram się odpowiedzieć chociaż po części na te pytania.

Zacznijmy od tego czym MOŻNA handlować w internecie

W zasadzie w internecie możemy znaleźć praktycznie wszystko od jedzenia po mieszkania. Możemy handlować jedzeniem, produktami wyrobu własnego jak na przykład własnoręcznie szyte ubrania itp., niepotrzebnymi nam już rzeczami typu gry na konsole czy same konsole. Można też handlować rzeczami, na które są potrzebne dodatkowe pozwolenia lub rzeczami nielegalnymi, ale w to nie chcę za bardzo się zagłębiać, mimo iż taki rodzaj handlu jest zdecydowanie jednym z najbardziej opłacalnych.

Chciałbym teraz przejść do sedna, a mianowicie do tego czym handlować w internecie, żeby się opłacało. Otóż o tym czym warto handlować decyduje głównie społeczeństwo, ponieważ to ono będzie konsumentem naszego towaru. W zależności od tego co na rynku jest kupowane, a co nie, możemy przemyśleć czym moglibyśmy zacząć handlować. Musisz obserwować sytuację na rynku, patrz co się sprzedaje, a co zostaje w magazynach.

czym handlować w internecie

Jedną z rzeczy na jakie prawdopodobnie zawsze będzie zapotrzebowanie i popyt są oczywiście różnego rodzaju usługi. Zastanów się w czym jesteś dobry, co umiesz robić, wytwarzać czy w czym mógłbyś komuś pomóc, a kiedy już wymyślisz, wystaw satysfakcjonującą cię ofertę.
Prędzej czy później na pewno ktoś się zgłosi.
Kolejną rzeczą, w jaką może być warto się włączyć jest bardzo rozwinięty w ostatnim czasie tzw.: streetwear. Jednak może być to ciężkie, dla początkującego handlowca, ponieważ jest to bardzo rozbudowane pojęcie i trzeba trochę się tym zainteresować i w tym posiedzieć, żeby dobrze handlować.

Może wyjaśnię jeszcze czym jest streetwear. Jest to z angielskiego moda-uliczna, bardzo popularne określenie w ostatnim czasie. Ważną rzeczą tej mody jest na pewno to, żeby ubrania pochodziły z wytwórni luksusowych marek. Jedną z najaktywniejszych części streetwearu jest na pewno obuwie. Na całym świecie jest mnóstwo kolekcjonerów butów. Są oni w stanie zapłacić naprawdę duże sumy za jedną parę butów, którą są zainteresowani.

Dlaczego moim zdaniem ten handel jest jednym z najbardziej opłacalnych?

Ponieważ ostatnio działa on bardzo prężnie i jest w to zaangażowanych dużo osób. Jeśli trochę o tym poczytasz zobaczysz, że to nie takie trudne, jednak wymaga wyczucia, pieniędzy na początkowe inwestycje i trochę szczęścia. Dla przykładu, kupujesz buty, które mają limit czasowy. Po upływie jakiegoś czasu, prawdopodobnie będzie dużo osób zainteresowanych kupnem butów od ciebie, a że są one limitowane, ich cena z czasem będzie tylko rosnąć.

Gra na giełdach, według mnie również jest dobrym pomysłem. Jest to jednak bardzo ryzykowny handel, ponieważ czasem mimo 99% szansy zarobku i tak można stracić. Ostatnio coraz bardziej rozwijają się szczególnie giełdy kryptowalut. Jest to jak już wcześniej mówiłem ryzykowna metoda handlu, jednak można bardzo szybko zarobić, dlatego pomyślałem, że też napiszę to i owo w mojej wypowiedzi.

ubrania

Kolejnym działem, który cieszy się popularnością wśród konsumentów są wszelkiego rodzaje książki, filmy, płyty itd. Szczególnie jeśli zapowiedziana jest premiera książki czy filmu cieszącej się zainteresowaniem. Warto wtedy pomyśleć czy nie byłoby warto wejść we współpracę z wytwórnią filmową czy wydawnictwem, nawet nie cieszących się specjalnie zainteresowaniem czy popularnością, ponieważ czasem film lub książka może okazać się strzałem w dziesiątkę, co spowoduje wielki popyt na daną pozycję, a ty wtedy poprzez współpracę będziesz jednym z niewielu jak nie jedynym źródłem, z którego można ją nabyć.

Ostatnią rzeczą jaką przedstawię tutaj, jest bycie pośrednikiem handlowym. Na przykład strona, na której będziesz sprzedawał gry lub konta do gier zakupione wcześniej od kogoś za mniejszą cenę, czyli na przykład gry kupione w trakcie przeceny czy może konta, które pozyskałeś za mniejszą cenę niż są one warte.
Warto jest też przemyśleć handel wirtualnymi akcesoriami do gier. Coraz więcej gier oferuje graczom, mimo darmowej rozgrywki, możliwość urozmaicenia jej poprzez rzeczy, które można kupić za realne pieniądze, jak na przykład skórki do broni w grze cs:go, czy czapki do gry team fortress 2.

Są to rzeczy, które nie zmieniają rozgrywki, jednak mimo wszystko jest na to bardzo duże zainteresowanie. Przykładem strony, która handluje tego typu rzeczami jest opskins.com.
Internet daje możliwość handlowania praktycznie wszystkim, jednak żeby się opłacało trzeba trafić w gusta konsumentów oraz mieć dobry pomysł na biznes. Uważam, że handel przez internet jest prosty i dość łatwo jest rozwinąć go do sporej skali.

[Głosów:16    Średnia:3.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here