Moda, która się nie starzeje? To możliwe!

0
1348

Mało która fraza przyprawia o dreszcze tak bardzo, jak “nie jesteś przypadkiem za stara, żeby się tak ubierać?”. O ile w skrajnych przypadkach należy spojrzeć prawdzie w oczy i odpowiedzieć na to pytanie twierdząco, nowa świeczka na torcie nie oznacza, że całą garderobę należy od razu wymienić. Moda to żywy byt, a jej pasjonatki w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Ale jak znaleźć ubrania, które nie staną się niemodne pomimo upływu lat? Dowiesz się z tego artykułu!

Czy klasyczne sukienki są nudne?

Zdecydowanie nie! Należy pamiętać, że istnieje ogromna przepaść pomiędzy klasyką a oczywistością! Wbrew pozorom, ubieranie się w “bezpieczne” klasyki, czyli ubrania o ponadczasowych krojach i fasonach, stało się na swego rodzaju wyrazem oryginalności. Na ulicach miast królują co prawda kolorowe sukienki, nierzadko upstrzone licznymi wzorami, które być może przyciągają wzrok, ale nie mają “tego czegoś”. Skąd się to bierze? To proste! Nic nie mówi “jestem silną kobietą”, jak prosta, jednolita sukienka. Postrzegana moc barw i prostota (nawet sukienki koktajlowej) mogą prezentować się niezwykle elegancko w każdym wieku.

Choć kultowe sukienki, takie jak mała czarna, służą każdej kobiecie, nie są rozwiązaniem ostatecznym. Coraz większą popularnością, szczególnie w sezonie letnim, cieszą się jednoczęściowe kombinezony damskie. Ten wyjątkowy element garderoby zrobił prawdziwą furorę w latach 70, a w ostatnich latach przeżywa drugą młodość. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem nigdzie się nie wybiera! Kombinezony to modne, atrakcyjne rozwiązanie, które sprawdzi się jako baza kreacji wieczorowej, ale także w życiu codziennym. Ta wygodna i elegancka jednocześnie część ubioru potrafi być prawdziwym błogosławieństwem w zabiegane dni.

Kiedyś księżniczka, dziś królowa

Wystarczy przyjrzeć się królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II, by zrozumieć, że moda przekroczyła już dawno granice wieku. Już jako młoda księżniczka, Elżbieta ubierała się zgodnie z bieżącymi trendami. Jej suknie były nieoczywiste, ale zawsze eleganckie. Mimo upływu dziesiątek lat, kreacje królowej wciąż zaskakują swoją pomysłowością i prezentowanym szykiem. Komplet spódnica + żakiet wyparł co prawda sukienki, ale strojom tym daleko do nudy. Królowa Elżbieta II w ostatnich latach ukazała się we wszystkich barwach tęczy i odcieniach pudru. Prosty, komplet w jednolitej barwie oraz drobne, kontrastujące dodatki stały się symbolem ponadczasowości i “ponadwiekowości” mody. Jeśli królowa Wielkiej Brytanii może wyglądać oszałamiająco po dziewięćdziesiątce, każdy może.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here