Jaki wentylator do domu lub biura kupić?

0
580

Lato to czas gorących, a często nawet bardzo gorących dni. Nie można zatem się dziwić, że każdy w swoim domu czy w biurze szuka sposobu na ochłodę. Takim skutecznym sposobem jest oczywiście wentylator. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego urządzenia. Warto jest zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając ten konkretny.

Działanie wentylatora

Działanie wentylatora ogólnie rzecz ujmując, jest bardzo proste. Porusza on zastałe powietrze i kieruje jego strumień w wybraną przez użytkownika stronę. W ten sposób znacznie poprawia się cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu. Aby jednak móc cieszyć się z korzyści wiążą się z działaniem wentylatora, ważne jest, aby znaleźć dla niego optymalne miejsce oraz dobranie odpowiedniej prędkości obrotowej.

Rodzaje wentylatorów

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Wśród nich wymienić można choćby mały wiatraczek ręczny. Zasilany jest on dzięki wymiennym bateriom lub dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Ze względu na mały rozmiar tego wentylatora, chłodzi on jedynie małe, wybrane miejsca. Może być przydatny do chłodzenia twarzy. Nie ochłodzi jednak całego ciała. Znacznie większy jest wentylator stojący. Obok wentylatora biurkowego to dwa najpopularniejsze rodzaje tego urządzenia. Ich konstrukcja jest bardzo podobna, jednak różnią się od siebie wysokością podstawy. Inna bywa również średnica łopat. Największą popularnością cieszą się modele z silnikiem elektrycznym o trzech biegach oraz możliwością włączenia oscylacji w zakresie 90 stopni. Charakteryzują się bardzo dużą skutecznością, nawet do kilku metrów od wiatraka.

Wentylator stojący czy biurkowy?

Model biurkowy to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które z wiatraka korzystać będą w pojedynkę. Z tego typu wentylatorem najczęściej spotkać można się w biurach. Pracownicy ustawiają urządzenie na swoich biurkach. Zaletą wentylatora biurkowe są małe gabaryty oraz niska cena. Dodatkowo takie wentylatory zużywają również mniej energii elektrycznej w porównaniu z wentylatorami stojącymi. Jeśli jednak chce się ochłodzić większą przestań, to wentylator biurkowy raczej się nie sprawdzi. Wówczas postawić należy na model stojący. Wentylatory stojące wyposażone są w kilka prędkości obrotowych. Pozwalają również na włączenie funkcji oscylacji. Dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku chłodzenia całego pokoju. W bardzo gorące dni bardzo dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie obu typów wentylatorów. Wówczas na pewno poczuje się dużą ulgę w gorące letnie dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here