Frezarki do paznokci – ja wybrać najlepszą?

0
1383

Wybór odpowiedniej frezarki do paznokci to dylemat, przed którym stoi każdy stylista paznokci lub specjalista od pedicure. Od jej właściwości będzie zależeć nie tylko wynik jego pracy, ale również to, ilu klientów dziennie będzie mógł przyjąć. Zobaczmy zatem, jakie modele frezarek do paznokci oferują producenci.

Rodzaje frezarek

Obecnie na rynku można spotkać się z dwoma typami tych urządzeń: stacjonarnym i kieszonkowymi. Te pierwsze to modele typowo z przeznaczeniem do salonu manicure lub pedicure – charakteryzują się znacznie większą mocą i są wyposażone w zabezpieczenia przed przegrzaniem. Steruje się nimi za pomocą pedału. Z kolei frezarki kieszonkowe są mniejsze, można je zatem swobodnie przenosić. Z tego powodu bardzo często są one wybierane do użytku domowego. Dodatkowo niektóre z nich są wyposażone w akumulator, dzięki czemu nie wymagają one każdorazowego podłączenia do prądu.

Moc urządzenia

Wybierając frezarkę do paznokci musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej moc. W wypadku modelu przeznaczonego tylko do manicure powinna ona wynosić przynajmniej 40 W, do pedicure – 50 W. Moc to podstawowy parametr, ponieważ to ona sprawia, że przyrząd może działać na odpowiedniej prędkości. Warto wiedzieć, że producenci oferują także maszyny o mocy 100-200 W, jednak są to frezarki przeznaczone tylko do użytku w salonach manicure lub pedicure.

Prędkość obrotowa i moment obrotowy

Kolejne dwa wymogi także związane są z szybkością. Prędkość obrotowa zakłada liczbę obrotów urządzenia w danej jednostce czasu. Nie musi być ona duża, jednak nie może przekraczać dopuszczalnej wartości dla określonego rodzaju frezu. Najbardziej optymalną liczbą obrotów na minutę jest ta w przedziale 20 000 – 30 000, jednak na rynku można spotkać się również z takimi mogącymi obracać się nawet 60 000 na minutę.

Moment obrotowy to nic innego jak siła w ruchu obrotowym. Parametr ten jest ważny z tego powodu, że odpowiedni wskaźnik pozwala na szybkie i łatwe opracowanie paznokci. Im większy jest moment obrotowy, tym wyższa jest siła frezu. Powszechnie uważa się, że najlepsze frezarki do paznokci posiadają ten parametr w granicach 3-5 mNm (niutonometrów).

Głowica oraz rączka

Równie istotne są cechy konstrukcyjne urządzenia. Głowica to część frezarki, do której mocuje się frezy. Najlepiej wybierać takie aparaty, których górna część wyposażona jest w zamknięcie typu Twist-Lock, ponieważ pozwala ono na zablokowanie i odblokowanie frezów za pomocą jednego ruchu dłoni. To sprawia, że wymienienie frezy jest na szybkie i bezproblemowe i nie wymaga posłużenia się specjalnym kluczem.

Rączka powinna być dobrze wyprofilowana, co oznacza, że musi dobrze leżeć w dłoni i nie sprawiać dyskomfortu podczas opracowywania paznokci. Dobrze jest zatem przed zakupem wziąć rękojeść do ręki i sprawdzić, czy dobrze dopasowuje się ona do kształtu dłoni. Doskonałym pomysłem jest tutaj również sprawdzenie, czy ta część urządzenia nie będzie się przegrzewać.

Frezy

Czyli nic innego jak końcówki nakładane na głowicę. Obecnie producenci dołączają zestaw frezów do każdego urządzenia. Przed zakupem warto jest wypytać, z jakiego materiału zostały one wykonane. Możemy spotkać się z diamentowymi, stalowymi, z kamieni lub polerkami. Wśród stylistek panuje opinia, że najlepszymi frezami są te wykonane ze stali szlachetnej, ponieważ można je szybko zdezynfekować, a jednocześnie nie poddają się one korozji.

Ceny

Koszt zakupu urządzenia zależy od rodzaju oraz parametrów frezarek. Najprostsze z nich, przeznaczone do użytku domowego, można zakupić nawet za niecałe 30 złotych. W przypadku aparatów bardziej profesjonalnych, przeznaczonych do salonu, cena może plasować się w przedziale od 200 do nawet 1 000 złotych.

Źródło: http://abcmedyczne.pl/category/zdrowie-uroda/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here