Paznokcie hybrydowe – wady i zalety

Zacznijmy od tego, że lakier hybrydowy stanowi rozwiązanie alternatywne dla tych kobiet, które nie chcą nosić paznokci akrylowych czy żelowych. Najważniejsza kwestia, o której należy pamiętać to fakt, że powszechnie nazywane hybrydy docelowo nie służą do przedłużania paznokci. Mogą pomóc utwardzić płytkę paznokcia i ją zabezpieczyć. Paznokcie hybrydowe mają swoje wady i zalety – jakie? O tym możecie przeczytać niżej.

Wady paznokci hybrydowych:

 1. Paznokcie hybrydowe oraz stosowany najczęściej do ich usuwania aceton może powodować rozdwajanie się płytki paznokcia. Najczęściej problem ten występuje u osób, które mają słabą płytkę paznokcia, tendencję do łamliwości lub gdy hybrydy zostaną w niewłaściwy sposób założone lub usunięte.
 2. Osoby o słabszych paznokciach powinny robić sobie przerwy w noszeniu hybryd, gdyż noszenie ich dłużej niż przez dwa tygodnie może spowodować wysuszenie paznokcia, tak więc zalecana jest odżywka po hybrydzie.
 3. Zdrapywanie hybrydy w całości albo nawet w części z paznokci mogą spowodować nieodwracalne zmiany w paznokci, np. różne wzniesienia czy wklęśnięcia na paznokciu.
 4. U niektórych osób może wystąpić reakcja alergiczna na pewne składniki lakierów hybrydowych. U jednych wystąpi ona od razu, a u innych, dopiero za którymś z kolejnych razów stosowania lakieru.
 5. Hybryda nie utrzyma się na paznokciu, jeżeli mamy zbyt tłustą płytkę paznokcia i po kilku dniach, a może nawet po kilku godzinach po prostu odpadnie.
 6. Poparzenia – tak jak w przypadku paznokci żelowych, przy zbyt grubo nałożonej warstwie bazy czy też lakieru, po włożeniu dłoni do lampy i nagrzaniu paznokci mogą nas zacząć szczypać. Szczypanie to pierwszy początkowy objaw, który większość kobiet bagatelizuje po to, aby mieć piękny manicure.

Zalety paznokci hybrydowych:

 1. Hybryda zrobiona w odpowiedni sposób może wzmocnić płytkę paznokcia, a przede wszystkim chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 2. Jeżeli wykluczymy zbyt tłustą płytkę paznokcia, hybryda nie powinna odprysnąć, w skutek czego nie straszne już nam są prace w domu, np. zmywanie naczyń, ponieważ lakier hybrydowy jest dużo bardziej wytrzymały od zwykłego.
 3. W porównaniu do paznokci żelowych, a zwłaszcza akrylowych – paznokcie hybrydowe wyglądają dużo bardziej naturalnie i nie obciążają paznokcia tak bardzo, jak właśnie poprzednie dwa rodzaje.
 4. W przeciwieństwie do zwykłych lakierów, lakiery hybrydowe nie zastygają w buteleczce, co za tym idzie maja dłuższą żywotność.
 5. Stosowanie manicure hybrydowego, może być pomocne przy zapuszczaniu paznokci, ponieważ je utwardzi, więc nie musimy się przejmować, że paznokieć się złamie czy rozdwoi.
 6. Nie niszczą płytki paznokcia – przy prawidłowym sposobie założenia i zdjęcia hybryd nic nie ma prawa stać nie z naszą płytka.
 7. Aplikowana po zdjęciu odżywka po hybrydzie pozwoli na regenerację paznokcia i bezpieczne nałożenie nowej warstwy lakieru hybrydowego.

Podsumowując, paznokcie hybrydowe nadają się, na co dzień, ale nie długofalowo. Najlepiej jest po dwóch tygodniach zdjąć hybrydy i dać paznokciom odpocząć. Odżywka po hybrydzie powinna być stosować każdorazowo, po zdjęciu manicure.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here