Pale CFA – zastosowanie

0
337
Pale CFA – zastosowanie

Continous Flight Auger Piles, czyli pale CFA – w naszym kraju znane również pod nazwą FSC, czyli formowane świdrem ciągłym. Ich współczesne zastosowanie dotyczy przede wszystkim tworzenia fundamentów głębokich, zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach jak obszary pod mostami, konstrukcje oporowe, a także ekrany akustyczne. Tytułowe pale to elementy konstrukcyjne, które znajdują współcześnie szerokie zastosowanie, co ciekawe – są stosowane od wielu dekad. Czym tak naprawdę są pale CFA i jakie inne zastosowanie znajdują na współczesnym rynku?

Pale CFA – definicja

Stosowane są od dziesiątek lat, ale momentem rewolucyjnym w ich użytkowaniu okazał się początek lat 80’ minionego stulecia. Wówczas technologia ich kreowania uzyskała znacznie wyższy pod względem technologicznym poziom. Kluczowym aspektem okazało się wprowadzenie kontroli przy procesie wiercenia świdrów oraz procesu diagnostycznego dotyczącego mieszanki betonu. W konsekwencji otrzymano rewelacyjne rezultaty, które sprawiły, że tytułowe pale stały się bardziej wydajne i wytrzymałe. Zaletą pali formowanych świdrem ciągłym jest ich nader szerokie zastosowanie.

Szerokie zastosowanie

Kluczowym zastosowaniem tego rodzaju pali są prace budowlane w których pale najczęściej umieszczane są na głębokości 20m. Przy jej ustalaniu oraz ogólnym zastosowaniu kluczowe znaczenie ma ich jakość. Współcześnie do najlepszych pali zaliczamy pale CFA Staltechnika, które wykazują się ogromną uniwersalnością. Są stosowane praktycznie bez względu na rodzaj gruntu i świetnie sprawdzą się w przypadku zadań takich jak :

– tworzenie fundamentów głębokich

– tworzenie ścian polowych

– tworzenie fundamentów ekranów akustycznych

– tworzenie fundamentów obiektów mostowych

– tworzenie węzłów drogowych

Swą ogromną popularność zawdzięczają wielu korzyściom jakie ze sobą niosą. Do najważniejszych zaliczamy niezawodność, trwałość, wytrzymałość, uniwersalność oraz praktyczne zastosowanie, które pozwala przeprowadzić bardziej wydajne oraz efektywne prace budowlane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here