Materiał na zasłony – jak wybrać ten idealny?

Zasłony są doskonałym urozmaiceniem wnętrza. Odpowiednio dobrane mogą stworzyć niesamowity klimat. Warto jednak porządnie zastanowić się nad ich wyborem. Konieczne jest nie tylko dopasowanie zasłon do całego stylu domu, ale także zakup tych możliwie najlepszych jakościowo.

Informacje podstawowe

Wybierając zasłony, lub materiał na nie musimy pamiętać żeby były one dobrej szerokości. Zazwyczaj zaleca się, by była ona równa mniej więcej dwóm szerokościom okna. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ wtedy będą wyglądały dobrze zarówno zsunięte jak i rozsunięte. Niektórzy zalecają także dekatyzowanie materiałów na zasłony, ma to zapobiegać ich ewentualnemu zbiegnięciu w praniu.

Jaka tkanina?

Wybór tkanin zasłonowych jest ogromny. Wiele zależy od wnętrza i naszych oczekiwań. Jeśli potrzebujemy ciężkich materiałów doskonale sprawdzi się tafta albo żakard. Z kolei, gdy zależy nam na delikatności możemy zdecydować się na woal lub szyfon, mogą one jednak nie spełnić wymagań czysto praktycznych – nie możemy liczyć na to, by cienki woal dostatecznie zatrzymywał promienie słoneczne. Amatorom naturalnych tkanin zazwyczaj proponuje się len, niestety wymaga on dokładnego prasowania.  Wybierając więc materiał skupmy się na jego właściwościach. Nie wszystko, co na pierwszy rzut oka wyda nam się odpowiednie, spełni nasze oczekiwania. Tkaniny różnią się od siebie gęstością splotu, grubością a nawet gramaturą. Właśnie od tych cech zależy, czy dostatecznie ochronią nas przed słońcem, czy dobiegającym z zewnątrz hałasem. Wiele świetnej jakości materiałów znajdziemy  tutaj –.https://ctnbee.com/pl/kolekcje/materialy-do-szycia/   Dzięki temu, że każdy produkt jest dokładnie opisany, szybko znajdziemy ten, spełniający nasze wymagania. Dodatkowo, jeśli potrzebujemy upewnić się przed zakupem, możemy tam również zamówić próbnik w rozmiarze 10×10 centymetrów.

Co z kolorem?

Gdy uda nam się wybrać już odpowiedni rozmiar tkaniny przychodzi czas na jej barwę. Pierwszym kryterium jest oczywiście kolorystyka pozostałych dodatków w domu. Choć nie jest to reguła, niektórzy bowiem decydują się na bardziej kontrastowe rozwiązania. Tak naprawdę, sami musimy ocenić, co najlepiej będzie nam odpowiadało. Ważne jest przecież, abyśmy dobrze czuli się we własnym domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here