Jak pozbyć się kaca po imprezie

Impreza sylwestrowa, bal karnawałowy, imieniny szwagra – każda z tych okazji, choć wiąże się z dobrą zabawą, niesie ze sobą ryzyko pojawia się pewnych nieprzyjemności na drugi dzień. Kac potrafi skutecznie odebrać radość z życia na wiele długich godzin… Czy można go uniknąć? Jak najbardziej – oto najskuteczniejsze sposoby na kaca i kilka wskazówek, jak szybko pozbyć się kaca, gdy jednak odczujesz go w kolejnym dniu!

Sposoby na kaca przed imprezą

Jeśli wybierasz się na suto zakrapianą imprezę i nie chcesz cierpieć na drugi dzień, polecamy przygotować się do niej już wcześniej – zanim wyjdziesz z domu. O czym warto pamiętać w przeddzień szampańskiej zabawy?

  • Zadbaj o to, by wcześniej porządnie się wyspać i zrelaksować. Wyczerpany organizm jest dużo bardziej podatny na negatywne działanie alkoholu, więc impreza na dużym zmęczeniu może nie skończyć się dla ciebie zbyt dobrze.
  • Przed imprezą koniecznie zjedz obfity posiłek bogaty w białko i dobre tłuszcze. Jako dodatek wybierz surówkę z kiszonej kapusty i ogórków lub świeżą paprykę z oliwą z oliwek.

Jak pić, by nie mieć kaca?

Ogromny wpływ na to, jak alkohol zadziała na twój organizm, ma twoja kultura picia. Jak pić, by trzymać fason przez całą noc i nie mieć problemów po przebudzeniu?

  • Po każdej dawce alkoholu rób co najmniej 20-minutową przerwę przed kolejnym drinkiem. W ten sposób dasz organizmowi czas na jego przyswojenie.
  • W przerwach między drinkami pij dużo średniozmineralizowanej wody. To ważne, by utrzymywać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Unikaj jednak napojów gazowanych, bo zawarty w nich dwutlenek węgla potęguje działanie alkoholu.
  • Nie mieszaj różnych gatunków alkoholu – zdecyduj się na jeden i zostań przy nim na cały wieczór. Łączenie ze sobą różnych trunków stanowić będzie dla organizmu wyzwanie, którego raczej nie zniesie on z godnością…

O poranku – elektrolity po alkoholu i inne metody

Może się zdarzyć, że nawet mimo zastosowania środków profilaktycznych odczujesz na drugi dzień negatywne skutki picia alkoholu. Jakie sposoby na kaca zadziałają najszybciej i skutecznie postawią cię na nogi?

  • Sięgnij po dostępne w każdej aptece rozpuszczalne w wodzie elektrolity w tabletkach musujących. Dobrze jest też pić wodę średniozmineralizowaną zamiast źródlanej czy kranówki, które nie mają aż tak dużej ilości minerałów. Pomogą ci one w odzyskaniu prawidłowego poziomu nawodnienia organizmu.

Zjedz dobre, wysokobiałkowe śniadanie – najlepiej na bazie jajek. Dlatego najczęstszym wyborem na poimprezowe śniadanie jest jajecznica.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here