Gry towarzyskie – idealny sposób na spędzanie wolnego czasu

0
378
Gry towarzyskie - idealny sposób na spędzanie wolnego czasu

Po wyjątkowo ciepłym w tym roku lecie nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na długie spokojne wieczory. Aby spędzić je przyjemnie i mieć satysfakcję z dobrze spędzonego czasu, dobrze jest mieć na nie własną strategię. Książka, film, a może gra w planszówki w gronie rodziny czy przyjaciół? Ta ostatni opcja wydaje się być najciekawsza dla osób lubiących towarzystwo.

Gry planszowe to idealna rozrywka nie tylko dla tych, którzy lubią rywalizację. To przede wszystkim sposób na spędzanie wolnego czasu z innymi, okazja do nawiązywania nowych przyjaźni i pogłębiania więzi. Nic tak nie łączy jak dobra, pełna emocji rozgrywka, nic tak nie buduje przyjaźni jak potrzeba współpracy, żeby wspólnie osiągnąć cel (jakim może być wygrana, pokonanie drużyny przeciwnej).

Moda na planszówki

Moda na gry towarzyskie zawitała do Polski wiele lat temu i nie zamierza odpuszczać. Planszówki są równie popularne jak Virtual Reality i gry komputerowe. Ich niesłabnąca popularność jest wynikiem niezmiennej potrzeby kontaktu z drugim człowiekiem. Moda na gry planszowe przejawia się w powstających jak grzyby po deszczu, w dużych i średnich miastach, nowych kawiarniach i kafejkach z planszówkami. Młodzież i dorośli coraz częściej wybierają taki sposób spędzania wolnego czasu i zamiast wieczoru spędzanego w pubie lub na dyskotece wybierają pasjonującą rozgrywkę w luźnej atmosferze w domu lub kafejce. Impreza z grami towarzyskimi – to brzmi modnie!

Gry towarzyskie idealne dla dzieci

Dzieci mają naturalną ciekawość świata i wrodzoną potrzebę jego eksplorowania. Pamiętajmy, że od nas tylko zależy czy zarazimy naszą pasją swoje dzieci. Dla nich gry towarzyskie to szczególnie polecana rozrywka. Gry planszowe uczą przestrzegania zasad, myślenia strategicznego, kreatywności i umiejętności radzenia sobie z niepowodzeniami. Rozwijają też w dzieciach kompetencje społeczne: umiejętności negocjacyjne, współpracy, koleżeństwa, rozwiązywania problemów.

Gra planszowa jako wyjątkowy prezent urodzinowy

Planszówka to świetny prezent na urodziny – z nią każda impreza będzie niezapomniana. Zwłaszcza jeśli będzie to personalizowana gra planszowa wg własnego pomysłu lub zamówiona specjalnie dla osoby obdarowywanej. Na grze lub jej opakowaniu może znaleźć się imię lub jakiś cytat związany z osobą, dla której przeznaczona jest gra. Produkcja gier na zamówienie może zainteresować również kreatywnych graczy, którzy mają pomysł na własną grę i chcieliby go zrealizować. Gry na zamówienie zyskują na popularności. Można je zamówić u niektórych producentów gier. U producentów można zapytać także o brakujące lub potrzebne dodatkowe komponenty do gry, takie jak pionki, plansze, kostki, żetony, ulotki, notesy, różnego rodzaju karty itp.

Gry planszowe to sprawdzony sposób na nudę. W zależności od wieku, preferencji i zainteresowań graczy możemy wybrać gry przygodowe lub strategiczne, wymagające przedsiębiorczości czy negocjacji, albo aktywności fizycznej. Możemy trzymać się ściśle zasad i instrukcji lub pozwolić sobie na kreatywność i ustalać własne. Kupując grę, zwróćmy uwagę na czas jej trwania – rozgrywka może być przewidziana zarówno na godzinę, jak i na kilka godzin. Planszówki można zabrać ze sobą na wakacje, ferie, weekendowy wyjazd. Dzięki grom planszowym mamy pewność, że żaden dzień czy wieczór nie będzie zmarnowany, pomimo deszczu lub niepogody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here