Dlaczego warto zabrać seniora do teatru?

0
161
Dlaczego warto zabrać seniora do teatru?

Teatr, jest sztuką, która znana była już w średniowieczu. Spektakle teatralne były nie lada wydarzeniem, które hucznie świętowano. Dzisiaj teatr jest dziedziną sztuki, która nadal bardzo jest ceniona przez wiele osób. Jaką magię kryje w sobie teatr, że od tylu stuleci cieszy się niesłabnącą popularnością?

Teatr- różnorodność

Nie każdy ma świadomość, że teatr to nie tylko przedstawienia teatralne. Pod tym pojęciem kryje się dużo więcej. Sam teatr utożsamiany jest często z budynkiem, w którym wystawiane są sztuki teatralne. Widowiska bywają różne. Od klasycznych, znanych wszystkim przedstawień, ale to także balet, opera, operetka czy pantomima. Ta różnorodność sprawia, że widowiska teatralne są wyjątkowe, często łącząc w sobie elementy przedstawienia, gry aktorskiej, z elementami baletu czy operetki. W teatrze możemy na żywo obserwować emocje, które towarzyszą aktorom i które nadają wyrazu odgrywanym przez nich postaciom.

Teatr- czy warto?

W dzisiejszych czasach wolny czas można spędzać w różny sposób. Organizatorzy imprez często wręcz prześcigają się w pomysłowości, której zadaniem jest przyciągnąć do siebie jak największą liczbę osób. Czy w takich czasach teatr ma realną możliwość wygrać rywalizację o widza np. z kinem? Jedni twierdzą, że nie ma takiej szansy, że kino jest lepsze, nowocześniejsze. Jednak znajdzie się równie dużo zwolenników sztuki teatralnej, którzy będą wskazywać niewątpliwe zalety teatru. Teatry w Trójmieście przygotowują repertuar w taki sposób, aby zachęcić swoich miłośników do oglądnięcia najnowszego spektaklu.

Kto chodzi do teatru?

Dla osób starszych teatr jest miejscem wyjątkowym. Nie jeden senior spędził w teatrze wiele wieczorów swojej młodości, gdy kino nie było jeszcze tak popularne. Teatr Szekspirowski przygotowuje repertuar z myślą zarówno o młodszych, jak i starszych widzach. Dla naszych dziadków, wyjście do teatru na spektakl może okazać się wyjątkowym wydarzeniem i swego rodzaju podróżą do młodości. Dla seniora wspólnie spędzony czas z najbliższymi, jeszcze w tak wyjątkowym miejscu jakim jest teatr to rzecz bezcenna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here