dachy

W dzisiejszych czasach ludzie otwierają własne działalności gospodarcze, takie jak na przykład firma brukarska, budowlana. wykończeniowa czy dachowa. Wszystkie te działalności przy dobrej reklamie i świetnych fachowcach są rozchwytywane jak świeże bułeczki, teraz coraz więcej osób układa kostkę na podwórku czy w koło domu- robią parkingi. Bardzo dużo osób (te które na to stać) remontują mieszkania na style nowoczesne, ocieplają budynki, robią elewacje.

W obecnych czasach jest coraz więcej zmian dachów, a to dlatego że jest nakaz utylizacji tak zwanego eternitu (azbest), który jest trujący (aczkolwiek szczerze nie będę rozwijała tego wątku, bo nasi dziadkowie, pradziadkowie żyli po 80-90 lat właśnie mieszkając w domu pokrytym azbestem oraz pokryte również nim były budynki). Taki nakaz jest trochę nie sprawiedliwy dla osób, które maja sporo budynków, a są biedni- nie każdego stać na nowy dach przy bardzo małych zarobkach.

Na naszym rynku mamy bardzo dużo materiałów, z których można wykonać pokrycia dachowe takie jak stal, ceramika czy cement. To jedne z kilku przykładów i to właśnie do Ciebie należy wybór nowego dachu, masz do wyboru: dachówka ceramiczna, cementowa, blacha, blachodachówka i tym podobne.

Zmieniając dach czy pokrywając nowo wybudowany budynek należy wykonać projekt dachu, w którym będzie uwzględniony kształt dachu i rodzaj pokrycia dachowego. Ale wiadomo, że im bardziej skomplikowany kształt dachu tym cena wykonania go będzie większa, ceny materiałów na rynku nie należą do tanich a nie oszukujmy się do pokrycia dachu nie kupimy jedynie blachy czy dachówki, ale należy kupić łaty, folie i tym podobne, także koszty wykonania zmiany dachu lub położenia nowego nie należą do tanich inwestycji aczkolwiek jest to zmiana nie na 5 minut, a na długie lata.

domek

Ludzie, którzy już kilka lat temu zmienili pokrycia dachowe na blachę niekoniecznie zmieniają pokrycie na nowe, decydują się raczej na czyszczenie dachów i późniejsze pomalowanie – czyści się wszystkie rodzaje dachów z mchu czy porostów. Powiem wam przykład moich rodziców, zmienili dach już z 15 lat temu na blachę trapezową w kolorze bordo, z dachem i blacha nie dzieje się nic złego. Blacha nie ma odprysków ani wyblaknięć, więc teoretycznie wymiana dachu jest zbędna, myślę, że moi rodzice jeśli dach będzie w takim stanie jak na obecną chwilę to w przyszłości zdecydują się jedynie na wyczyszczenie i odmalowanie blachy, która jest solidnie wykonana i dach również.

Drugim przykładem jestem ja sama, a bardziej dach na domu, który kupiliśmy jest wykonany nie przyzwoicie, (wykonany byle jak ), dach jest pokryty również blachą trapezową. Z blachą nie dzieje się nic złego, ale w moim przypadku chodzi o wykonanie pokrycia, arkusze blach poprzybijane są gwoździami, występują błędne dziury po wbiciach gwoździ także troszkę wygląda jak sitko, dlatego niestety w najbliższym czasie czeka mnie wymiana dachu, i tutaj kochani mam jedną prośbę – jeśli decydujecie się na zatrudnienie jakiejkolwiek firmy to wybierzcie ekipę, która jest zaufana, solidna, żebyście nie trafili na takich laików jak w przypadku mojego dachu, kasę wezmą dużą, a wykonanie jest tragiczne.

W dzisiejszych czasach mamy fachowców od wszystkiego, teoretycznie wszystko za nas zrobią firmy jeśli tylko mamy na to środki pieniężne. Nie ważne czy to elewacja, dach czy kostka brukowa, pracownicy ją położą, ale również jeśli ich zawołasz to wyczyszczą i zakonserwują. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest otworzenie własnej firmy, decydując się na otworzenie działalności musisz rozejrzeć się w około czy danego fachu nie ma jak mrówek w mrowisku, następnie potrzebne są środki pieniężne na zakup potrzebnego sprzętu i materiałów oraz napisanie bardzo dobrego biznesplanu.

czyszczenie dachów

Fajne jest to, że możemy liczyć na wsparcie finansowe z dofinansowań z Biura Pracy, Unii Europejskiej czy LGD – Lokalna Grupa Działania, trzeba spełnić ich kryteria co do otrzymania pomocy finansowej. Wiem, że aby starać się o dofinansowanie z biura pracy trzeba być bezrobotnym i zarejestrowanym w PUP, jeśli firma utrzyma się na rynku 12 miesięcy nie jesteś zobowiązany do zwrotu dofinansowania, dają różne dodatki takie jak wypłata co miesiąc ( przez rok ), dla jednego pracownika, z tego co się orientuję to z pieniędzy od nich nie można kupić samochodu – można ileś tam jedynie sobie dołożyć, ale to wszystko wytłumaczą osoby się tym zajmujące. Najważniejsze jest napisanie konkretnego biznesplanu, również świta mi, że każda z tych instytucji ma inny wzór biznesplanu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here