drewniane fajki

Remont. Słowo „zmora” dla większości gospodarstw domowych, które muszą odpowiednio przygotować się na brud i dużą ilość pracy, która wtedy się pojawia. Wiele osób ma rację. Lepiej od razu zainwestować w dobrej jakości sprzęty domowe, niż co kilka lat musieć poprawiać wszystko na nowo. Korzyści jest z tego wiele – w dzisiejszym artykule postaram się przedstawić chociaż kilka z nich.

Przede wszystkim – dobrej jakości farba

W zapomnienie poszły już czasy, kiedy malowało się wapnem w domach. Teraz w dobrej cenie możemy kupić bardzo dobrej jakości farby, które są ścieralne i odporne na zabrudzenia. Czasem niewiele większy koszt – na przykład dziesięć złotych więcej za farbę sprawia, że możemy cieszyć się żywym i cudownie świeżym wyglądem w domu do dwóch lat dłużej.

Brzmi ciekawie? I tak jest w rzeczywistości. Nikt nie lubi momentu, w którym ściany trzeba malować. Składa się na to kilka czynników: dodatkowe opłacenie malarzy, kupno odpowiedniego sprzętu, zarezerwowany czas na takie remonty, który może wiązać się z urlopem i czekanie aż farba wyschnie. Warto od razu kupić lepszą emalię i remont robić rzadziej. Podziękuje Ci za to Twój portfel i czas. Drugim elementem – często pomijanym, ale istotnym jest ochrona drewnianych powierzchni w domu.

zabezpieczyć drewno

Czym zabezpieczyć drewno, aby służyło nawet do trzydziestu lat?

Przede wszystkim odpowiednim lakierem, który trzeba rozprowadzać po powierzchni co kilka lat. Efekt jest nieporównywalny – niezabezpieczone drewno przeżywa kilka lat. Za to drewno o które dbamy, lakierując regularnie – potrafi przetrwać kilkanaście lat. Kto nie chciałby więc cieszyć się dłużej naturalnością w domu i brakiem remontów? Warto zadbać zawczasu o odpowiednie farby do ochrony.

Trzecim elementem jak zwykle są odpowiednie glazury. Łazienka posiada ich najwięcej i to tam spędzamy sporą część czasu. Powierzchnia i temperatura w łazience, a także wysoka wilgotność może sprawić, że płytki przyklejone na słabej jakości kleju, zaczną odpadać już po roku. To byłby koszmar. Dlatego klej, niekiedy kilka złotych droższy sprawia, że łazienka, a szczególnie glazura może przetrwać kilkakrotnie dłużej. Szczególnie jest to ważne, ze względu na specyfikę tego pomieszczenia – jeśli jest to jedyne pomieszczenie w domu na załatwianie podstawowych potrzeb, tym bardziej remont będzie unikany przez długie lata.

Następnym ważnym czynnikiem, który wpływa na świetność domu są panele. Nie oszczędzajmy i nie dajmy się zwieść promocji. Uważnie myślmy o wylewaniu betonu na podłogę przed położeniem paneli – może się okazać, że panele będą do zmiany już nawet po trzech miesiącach.
Kto z nas w końcu nie widział podnoszących się paneli – ze względu na wilgoć i nieodpowiednie warunki zabezpieczające naszą podłogę. Nie ma nic gorszego niż wyrzucenie czegoś, po tak krótkim czasie. Lepiej od razu wybierać sprawdzonych fachowców i surowiec z jakich chcemy poukładać naszą wykładzinę.

Czym byłby dom bez odpowiedniego oświetlenia – nie zapominajmy o doborze światła, które będzie nam służyło w różnych chwilach dnia. Często podstawowe oświetlenie sprawia, że nie czujemy się w naszych pokojach przytulnie i bezpiecznie.
Do prawidłowego rozwoju potrzebujemy różnego rodzaju światła – poczynając od podstawowych, aż do nastrojowych i relaksacyjnych. Jak osiągnąć taki efekt? Przede wszystkim należy zadbać o światło na suficie – oświetli całe pomieszczenie. Drugim światłem, może być to przy kanapie – będzie to światło służące na przykład do czytania książki i automatycznie stworzy odpowiedni nastrój.

czym zabezpieczyć drewno

Światła relaksacyjne to te światła, które są lekko przyciemnione – służą do wyciszenia i do wieczornych aktywności – na przykład medytacji czy jogi. Ze zmianą światła jest najtrudniej, jeśli chodzi o remont. Nikt nie chciałby dezorganizować istniejących połączeń elektrycznych w danym mieszkaniu na nowo. Lepiej od razu pomyśleć nad własnymi potrzebami i wcielić je już w fazie projektowania.

Ostatnim elementem są niedocenione drzwi, a które należy bardzo uważnie dobierać. Przede wszystkim mają służyć do prywatności i wygłuszenia. Nie ma nic gorszego niż widzenie przez szybę od drzwi lokatorów i tego, że słychać wszystko poza drzwiami.

Warto pomyśleć nad tymi wygłuszającymi, które faktycznie wpłyną na brak osób w danym pomieszczeniu – odwdzięczy nam się to w późniejszym etapie życia, kiedy będziemy chcieli pozostać sami w danym pokoju i gdzie faktycznie będzie można odsunąć się od spojrzeń innych osób.
Bądźmy uważni dobierając sprzęty do nowego domu – myślmy o nich w kategoriach „długowiecznie” zamiast „tanie, ale na chwile”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here