Częstoskurcz komorowy

Częstoskurcz komorowy jest zaburzeniem rytmu serca. W momencie tego zaburzenia najważniejszy mięsień naszego organizmu bije aż do 200 razy na minutę. Jedną z głównych przyczyn częstoskurczu komorowego może być uszkodzenie mięśnia. Dochodzi do niego w wyniku wielu chorób tego mięśnia. Może być to spowodowane chorobą niedokrwienną serca, chorobą wieńcową lub wrodzonymi zaburzeniami. Jeżeli chodzi o występowanie częstoskurczu nie jest to określone. Może to wystąpić u nas jednorazowo, a może się pojawiać codziennie.
Choroba niedokrwienna serca, która jest jedną z przyczyn jest następstwem zawału. Innymi choroba, które mogą prowadzić do częstoskurczu mogą to być choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia hormonalne oraz metaboliczne i elektrolitowe.
Objawy występowania takich zaburzeń są zależne od kilku czynników takich jak:
– częstotliwości występowania,
– czasu trwania,
– stanu serca,
– przyczyny częstoskurczu.
EKG jest badaniem, które ułatwia nam rozpoznanie częstoskurczu. Takie badanie jest bezbolesne i polega na elektrycznej rejestracji pracy naszego mięśnia sercowego za pomocą specjalnych przyrządów, które są umieszczone we wskazanych miejscach na naszym ciele.
Jeżeli dzieje się tak, że nasze częstoskurcze komorowe występują tylko raz na jakiś czas i trudno jest przewidzieć kiedy one u nas wystąpią, zalecane jest badanie holterowskie EKG. Takie badanie polega na podłączeniu do naszego ciała elektrod na 24 godziny. Właśnie dzięki takiemu badaniu można zobaczyć bardziej szczegółową analizę pracy naszych czynności mięśnia sercowego.
Częstoskurcz jest stanem, który zagraża naszemu życia. W razie jakichkolwiek objawów musimy bez chwili zastanowienie udać się prosto do najbliższego lekarza. Właśnie dzięki naszej szybkiej interwencji częstoskurcz może zostać powstrzymany. Najczęściej są przepisywane nam leki przeciwko arytmii serca. Jednakże zdarzają się przypadki, gdzie należy przeprowadzić zabieg, który polega na przyłożeniu do skóry elektrod i przepuszczeniu między nimi krótkotrwałego impulsu prądu elektrycznego o dużym napięciu.

www.serce.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here