Co to jest gronkowiec złocisty?

U wielu osób często występują choroby bakteryjne z którymi trzeba uporać się w szybki oraz skuteczny sposób. Jedną z takich schorzeń jest zarażenie się bakterią gronkowca złocistego. Zatem co to jest gronkowiec?

Jest to groźna bakteria wytwarzająca enterotoksynę, której nie potrafi skutecznie zwalczyć nawet wysoka temperatura. Warto pamiętać o tym, że zatrucie toksyną gronkowca złocistego może być bardzo groźne.
Gronkowiec złocisty jest bardzo szybko rozprzestrzeniającą się bakterią. Można się nią w szybki sposób zarazić poprzez styczność z zakażonymi przedmiotami, kontakt z nosicielem oraz drogą kropelkową. Bakterie gronkowca złocistego zazwyczaj bytują w gardle oraz jamie nosowej. Co więcej u kobiet bardzo często pojawiają się w okolicach intymnych.Jak do tej pory na te groźną bakterię nie ma szczepionki, ale choroba jest oporna na antybiotyki.
Gronkowiec złocisty może wywoływać różne infekcje dróg oddechowych, choroby skóry oraz zapalenia płuc, mięśnia sercowego,
opon mózgowych oraz żył. Ponadto gronkowiec powoduje poważne zakażenia układu kostnego, a także ropnie narządowe. Schorzenie to bardzo często dotyka tę grupę ludzi, która ma w znacznym stopniu obniżony układ odpornościowy. Wśród nich można wymienić matki karmiące, małe dzieci, narkomanów oraz schorowane osoby.
Do zakażenia gronkowcem wystarczy niewielkie zranienie, które powoduje, że do krwi i tkanek dostają się te groźne bakterie, Bardzo niebezpieczne jest również spożywanie zakażonych pokarmów oraz płynów. Ponadto gronkowcem złocistym można zarazić się drogą kropelkową oraz poprzez kontakty płciowe.

bycmama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here